FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
26Říj/111

Lightworks # tutorial 2 – Import videa a základní orientace

No a máme tu druhý tutorial z toho úžasného programu. Snad vás to provede přes největšího úskalí začátku které jsou bohužel u tohoto programu složitější. Pro zobrazení v HD prosím otevřete v okně youtube... ;)

Maty

Ukázková videa pro testy: test_video_lw.zip - MOV

http://www.youtube.com/watch?v=fNcZIbo94uk&hd=1

22Říj/111

Lightworks # tutorial 1 – Instalace

Tak jsem se pokusil o takový malý tutorial jak správně nainstalovat tento zajímavý střihový program. Pro zobrazení v HD prosím otevřete v okně youtube... ;)

Maty

http://www.youtube.com/watch?v=fNcZIbo94uk&hd=1

20Říj/110

Lightworks # čeština 1.3 – Aktualizace!!!

Čeština do opensource střihového programu Lightworks Beta od Matyho.

Stahujte zde:

lightworks-cz1.3.zip - verze 1.3

aktualizováno 26.10.11

uvnitř článku návod k instalaci

2Čer/110

DIY # Shotgun Microphone Shock Mount

Vítejte u druhého článku v kategorii DIY, dneska se vrátím o pár let zpět kdy jsem byl ještě  student a do kapsi jsem měl hluboko. V té době vyvstala otázka jak co nejkvalitněji zachytit zvuk za co nejméně zlaťáků a odpovědí je tento článek :)

4Kvě/110

Autorská práva

Toto téma je velmi často diskutováno mezi námi, amatérskými filmaři. Jde především o hudbu, ale také o ochranu našich vlastních výtvorů. Nebo třeba chceme použít část televizní relace. Takže - autorská práva ošetřuje několik zákonů. Především je to Autorský zákon (český), Bernská úmluva, Ženevská všeobecná úmluva o autorském právu a několik zákonů EU. Hlídáním a zprostředkováním autorských práv se zabývají organizace OSA či Světová organizace duševního dědictví (WIPO). Co však vlastníme  po vytvoření vlastního díla? (tzv. majetková AP)

29Dub/113

poškozený senzor v kameře, jak se to stalo a co s tím?

Dnešní článek je pro všechny co se už v životě setkali s vadnými pixely na senzoru, nebo se chtějí budoucímu poškození zdaleka vyhnout. :)

poškozený senzor

10Dub/112

recenze # Olympus LS10

Každý začínající filmař se po nějaké době dobere k poznatku, že zvuk je velmi důležitá část filmového díla. Stejně jako je kvalitní kamera důležitá pro výsledné záběry. Zvuk Podbarvující atmosféru, zvýrazňující smysl bytosti. Už samotný poslech "chycených" zvuků je jako věda sama o sobě :) Rozšiřovat si vnímání skrze tuto metodu je velmi obohacující zkušenost. Pořídil jsem si proto těleso o velikosti většího mobilního telefonu - mikrofon Olympus LS10.

5Dub/110

DIY # Camera Rods

Ahoj!

Vítejt u prvního článku v nové kategorii DIY zabývající se tvorbou příslušenství pro kamery.  Tak snad se vám budou články líbit a snad přispějete i svými nápady a zlepšováky!

Starý DOF s prototypem kolejnic

27Zář/080

Plánování natáčení v CeltX

Nedávno jsem napsal na tomto blogu článek o psaní scénářů v programu CeltX. Ale CeltX umí mnohem víc. Třeba vám pomůže s plánováním natáčení.

20Zář/080

Psaní scénářů v CeltX

Kdo poctivě pročítá fórum, určitě o tomhle programu už někdy četl. Pro ty, co nevědí, co je to za program, můžu doporučit tuto stránku. Je to program, který vám pomůže nejen napsat scénář, ale také plánovat celé natáčení, vést si údaje o hercích, postavách, potřebných interiérech a exteriérech (včetně kontaktu na majitele a datumu dostupnosti), zapisovat si informace o průběhu natáčení a mnoho dalších věcí.
Program je volně ke stáhnutí. Já budu pracovat s českou verzí 1.0, která je na oficiálních stránkách ke stažení i v jiných jazycích.