FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
13Úno/120

Filmové novinky # 5 (prosinec – leden 2012)

A máme tu první díl Filmových novinek po novém roce! Nových filmů se objevilo opravdu hodně a tak je z čeho vybírat. Dneska představíme filmy jako jsou: DELTA, INVITATION, PROBUZENÍ, SVÁČA a další!

10Pro/110

Filmové novinky # 4 (listopad 2011)

Tak tu máme vánoční vydání filmových novinek. Je skvělé, že po takové době filmové fórum 16mm.cz stále žije životem svým, vašich více či méně povedených snímků a hlavně srdcem amatérských filmařů. Velmi mě těší, že každý měsíc je na co se koukat, co hodnotit, u čeho se zasmát i ronit slzy. Tento měsíc se podíváme na snímky Synové spřízněnce Bloudícího poutníka, Love Money, akční Garage Story, dokumentární film Jablonec nad Nisou, válečné drama Goodness Of The Devil, zajímavý sestřih Praha Kosmopolitní, samorostní horor Owngrown 2, psychologické nevímco Až do konce, animovaný spot Tohle bude písnička o vánočním salátu a hiphopový videoklip Černý ovce

30Říj/110

Filmové novinky # 3 (říjen 2011)

A máme tu další měsíc a říjnový souhrn nejzajímavějších snímků z fóra 16mm.cz je opět tu. Od doby minulého dílu se urodilo celkem hodně kousků. Tentokrát každý snímek opatřím komentářem buď svým, nebo komentářem uživatelů fóra. A co tu tentokrát najdete? Klip pro zlínské seskupení Drzá Weřejnost - Naše cesta; dokumentární spot do hodiny kamery na téma Zlín - město pro život; krátký film o vztazích On ano, ona ne; další z řady freeruningových videí Urban Sense - Czech Parkour and Freeruning; od TVEtternit snímek Nashle v pekle; dokument z nahrávání dema kapely Gothigh, nahlédnutí do Chodova - Graffiti akce Chodov - Koner & Wrath a jednu chuťovku na závěr.

2Říj/110

Filmové novinky # 2 (září 2011)

V druhém pokračování filmových novinek na Filmclubu.cz přinášíme opět nejzajímavější projekty měsíce září. Snímky jsou vybírány z fóra 16mm.cz. Najdete tu hororovou Voodoolela, nový objev Tart, Den Železnice 2011, Krátký vzkaz od Atahualpy, Jak se žije pod Nedánovcem, Film, ve kterém nejezdí tramvaje a 5 minutes of summer.

3Zář/112

Filmové novinky # 1 (srpen 2011)

Rozhodl jsem se vytvořit novou rubriku, do které budu každý měsíc provádět výběr aktuálních probíraných filmů na fóru 16mm.cz s komentářem. V prvním díle se podíváme na snímky Nálezy, He Will Kill Her Anyway, Degenerace, Špunti,  Pomáhej, Freeruning Aliens a Upřené dědictví

15Dub/110

16mm.cz # Ticho!

Ticho od TVEternit, jež se vytesal v mnoha diskuzích na našem fóru 16mm, byl nominován svojí osobou na Zlatý disk. Samotní autoři tohoto psychologického traileru jsou svým způsobem relativně nevšední. Hodně velkou roli při jejich tvorbě hraje kamarádství. Rozhodli se natočit, cituji :

"Ponořte se s námi do hrůz duševní nemoci. - Hlavní hrdinové Zbyněk a Milan po hrůzné nehodě na vlastní kůži poznají hrůzy schizofrenie..."

12Dub/112

16mm.cz # Nevinný

Virago Production - filmařská skupina (více informací jsem ze stránek nepochytil, protože adresa je nefunkční). Jak sami autoři píší : Krátkometrážní snímek Davida Brázdy o nevinném navštívení své starší přítelkyně. Přináším pár svých postřehů.

26Bře/110

16mm.cz # Tony a výlet na Měsíc

 

Radek Lang nám v minulosti (Vánoce 2010) předvedl zajímavé dílko, které natočil spolu s kamarády studenty. Rozhodl jsem se, jako první v novodobé historii tohoto blogu, přinést svůj pohled i pohled ostatních na snímek, v němž hlavní role bytosti (Jan Tesárek) kdesi, myslící si cosi, v realitě jakési, prožívá cestu svojí myslí. Již ze začátku se dá předpokládat, že atmosféra filmu bude zvláštní (nenudná a neokoukaná) a že proniknout do podstaty a najít symbol v příběhu nebude tak jednoduché. Mnohé prokoukatelné záležitosti v amaterských filmech se dají lehce prokouknout, což neplatí pro tento snímek.