FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
30Říj/110

Filmové novinky # 3 (říjen 2011)

A máme tu další měsíc a říjnový souhrn nejzajímavějších snímků z fóra 16mm.cz je opět tu. Od doby minulého dílu se urodilo celkem hodně kousků. Tentokrát každý snímek opatřím komentářem buď svým, nebo komentářem uživatelů fóra. A co tu tentokrát najdete? Klip pro zlínské seskupení Drzá Weřejnost - Naše cesta; dokumentární spot do hodiny kamery na téma Zlín - město pro život; krátký film o vztazích On ano, ona ne; další z řady freeruningových videí Urban Sense - Czech Parkour and Freeruning; od TVEtternit snímek Nashle v pekle; dokument z nahrávání dema kapely Gothigh, nahlédnutí do Chodova - Graffiti akce Chodov - Koner & Wrath a jednu chuťovku na závěr.

Drzá Weřejnost - Naše Cesta - klip
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3663.0.html

Uživatel Ricki (produkce JSM, studio HITMAKER) představil klip pro zlínskou kapelu Drzá Weřejnost. Klip se točil na přelomu července a srpna ve Znojmě a blízkém okolí.

LadizNET:
Velký vztah k městu, pěkně zaznamenaný časový okamžik života mezi kamarády, mezi tvůrci této muziky i klipu. Je vidět odhodlání a hodně práce s tímto projektem. Co se mi nezdálo: Mám výhrady k některým částem hudby, ale to sem nepatří. Rozštěpení obrazu na více stop na mě občas působilo až moc přehnaně (asi přednost Ediusu). Co mi hodně chybělo jsou ženský! V takovym klipu by se přeci mělo objevit spousty koček! A neříkejte, že jich je ve Znojmě málo :)


Zlín - město pro život

link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3796.0.html

Krátký dokumentární spot do hodiny kamery na UTB na téma : Zlín, město pro život. Autorem je Jan Perout.

LadizNET:
Co dodat, podzim je krásnej :)

On ano, ona ne
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3718.0.html

Limak´s Studio uvádí úsměvný snímek o mladíkovi, jenž se vydává na schůzku s dívkou. Možná ho potká zklamání, ale možná bude nakonec spokojený.


Denny Ellis:
Práce je to určitě skvělá. Je to citvlivé, je super, že tam není přehrše sprostých, dost cool voe slov, jak to někdy naprosto zbytečně bývá. Ten konec jsi taky nepřepálil, je to takové elegantní. Pár věcí bych ti ale vytknul. Nonverbální herecký projev hlavního hrdiny je vcelku dobrý, ačkoliv teda v některých krajních pozicích je vidět, že hraje. Možná to byl záměr, nevím, ale párkrát mě to vytrhlo. Co je ale slabší je jeho mluvený projev. Což je škoda, vzhledem k tomu, že to na tom stojí. Je to dost divadelní přednes, nevím, nikdy jsem nepřeýšlel nad tím, jak zní můj vnitřní hlas, možná divadelní je, ale zkus to porovnat s jinými snímky, kde je vypravěč a dojdeš k tomu, že to je trochu jiné. Obsahově je ten text trochu nevyvážený. Některé věci by si divák domyslel, jsou třeba navíc. Naopak některé jsou super, že jsem se od srdce zasmál.

Kamerově to máš na mnoha místech hezky promyšlené a v rámci možností i pěkně provedené, což se určitě cení, ale není to stoprocentní. Ale tak to věřím, že časem vychytáš. Hudba mě místy začínala lézt na nervy, do toho bych se příště trochu víc pustil, protože celkově zvuková stopa je obrovsky důležitá.

 

Urban Sense - Czech Parkour and Freeruning
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3759.0.html

další z freeruningových videí od Urban Sesne Teamu

Vierzbowski:
Pořád mám dojem že to furt je jen takové zkoušení stejně jak minulá videa. Směr dobrej (doplnění o řadu cool efektů), ale je to takové jakési nedotažené. A teď myslím v tom smyslu, aby to byla špička alá "Vimeo team choose od the day," tzn. aby to klidně mohlo běžet na MTV. Ještě víc přitlačit a pohrát si na efektech, aby byly fakt "WOW" (AAE a vyhrát si s animacemi "rozkládajících se a skládajících se prostředí") a záběry přitvrdit v blízkosti, přímosti (i když už je to o zdraví kameramana a techniky) , přidat třeba záběry za pomocí kamerky alá ProGo Hero , a k tomu třeba ještě víc živelnost za pomocí více lidí, tj. aby se to neodehrávalo jen v "opuštěném parku." Tedy počítám pořád s tím, že se připravuješ na pořádnej odpich a zatím na nás jen tak pomrkáváš, jestli jako už sme ready.

Raadgie:
Fuci, kluku, parádní colorgrading, slow motion a mnohem víc. Úplně jsem zmrznul. Už už jsem myslel, že to bude jediný dlouhý záběr! To by byla bomba. Klokanů jsi měl dost, takže scéna by byla stále plná. Střih je pěkna věc, ale udělat choreografii na dlouhý záběr je mnohem působivější. Well done. 

LadizNET:
Skvělá práce kameramana Lukáše Macháčka. Samozřejmě skvělá práce celého postprodukčního týmu. To co je před kamerou bylo velmi pečlivě připravené, což je vidět z každého záběru. Dostáváte se zase o level výš! Chybu jsem nenašel - prostě fajn video pro freerunery i oko diváka! 

Nashle v pekle!
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3716.0.html

Krátkometrážní film od TV Eternit s názvem "Naschle v pekle!" vypráví o duchovi bývalého policisty Petra Duška, který byl byl při jedné z akcí postřelen. Kam se po smrti dostal, koho potkal a jestli se dostane do nebe, to vše uvidíte. Další z řady zábavných snímků Filipa Nesládka a Štěpána Sukdola


všichni uživatelé fóra 16mm.cz:
přejeme další úspěchy a těšíme se na další vtipná videa :) Každý sbíráme zkušenosti!

Dokument Gothigh - 3 dny ve studiu Rápotice
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3812.0.html

 

Od Filipa Matějovského (alias Matyho) tu máme dokumentární sestřih z nahrávání nového dema kralupské kapely GotHigh. Nahrávání probíhalo během 3 červencových dní ve studiu Rápotice.

LadizNET:
Je to prostě záznam z nahrávání dema! 

Graffiti akce Chodov - Koner & Wrath
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3792.0.html

 

Jedna z prvních zkoušek udělat videoklip z jednoho odpoledne s graffiťákama od Fisfan Company.

LadizNET:
První věcí, kterou posuzuji je hudba, vhodně zvolená, ale pravděpodobně bez autorských práv - což je v tomto videu vykoupeno reklamním proužkem (viz autorská práva youtube). Jinak bylo toto video pro mě zajímavým nahlédnutím do tvorby graffity. Nedělal bych ho tak dlouhé. Příště zkrátit a poohlédnout se po autorské hudbě. 

Cute Czech girl dancing
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3706.0.html

 

A jako chuťovku na závěr tu máme sestříhané záběry na tancující ženský od uživatele Xicht6

 

To by bylo pro tento měsíc vše. Těším se zase za měsíc na vaše výtvory i netvory :)
LadizNET 

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Leave a comment

Zatím žádné trackbacky