FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
10Pro/110

Filmové novinky # 4 (listopad 2011)

Tak tu máme vánoční vydání filmových novinek. Je skvělé, že po takové době filmové fórum 16mm.cz stále žije životem svým, vašich více či méně povedených snímků a hlavně srdcem amatérských filmařů. Velmi mě těší, že každý měsíc je na co se koukat, co hodnotit, u čeho se zasmát i ronit slzy. Tento měsíc se podíváme na snímky Synové spřízněnce Bloudícího poutníka, Love Money, akční Garage Story, dokumentární film Jablonec nad Nisou, válečné drama Goodness Of The Devil, zajímavý sestřih Praha Kosmopolitní, samorostní horor Owngrown 2, psychologické nevímco Až do konce, animovaný spot Tohle bude písnička o vánočním salátu a hiphopový videoklip Černý ovce

Synové
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3814.0.html

Po dlouhé době dílko ve spolupráci jednoho bloudícího poutníka Svobodaze. Stačilo mi pár záběrů a ihned jsem poznal, že to byl právě Svobodaz, který svým mistrovským stylem točení zvizualizoval Synové Václava Huleše. Hlavní role ztvárnil Štěpán Vrtek, Martin Břinčil a Jan Kárl.

Mozek: je to takovej kočkopes Jsou tam dobrý nápady kamerový, jsou tam dobrý polohy herecký některý... ale zas jsou tam v protikladu jakoby k tomu fakt dost nesmysly. Zvuk teda jakože nebudu komentovat vůbec protože nám je všem jasné že to je technikou.. ale jen aby se vědělo tak v celkovém dojmu tomu dost ubírá ta horší kvalita.

Vierzbowski: Nejdřív ze všeho jsem si všiml celkového vizuálu, který mi opravdu sedl. Jako takový hardcore videoart se mi to fakt líbilo. Horší to bylo s postavami - žádná z nich mi nebyla symptická. Brejlatej byl furt zakomplexovanej, vlasatej furt kecal a ten třetí se tak nějak vytratil, až sem si říkal, že je to nějaký mindfuck na diváka, a že ve skutečnosti oba toho třetího halucinovali. Tomu by odpovídaly i nesmysly, které oba herci tu tam hráli, občas přeříkávali.

Love Money
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3954.0.html

Krátký film, který vznikl na mezinárodním workshopu v Lucembursku. Boužel se mi o filmu a jeho realizaci nepodařilo sehnat více informací. Už ze samotného názvu mi jde mráz po zádech, protože už samotný pojem "Love Money" má mysl nechápe! Hodnocení bych přenechal jiným, ale nikdo se nevyjádřil.

Garage Story
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3868.0.html

Ladiz: ne že by byly dialogy špatný, ale podání mi chvílema přišlo takový strojový ... když si představim, že by mi přivezli mrtvolu, asi bych se choval trochu jinak než klidně a vyrovnaně. Nebyla cítit ta emoce. To jediný vidim jako kaz na tomto jinak vynikajícím kousku! Bravo i přes začátek - mohl se vytvořit zajímavěji.

Soulshine: Střihová skladba místy trochu nelogická, ale jinak dobrej konec. Jen bych to asi nazval jinak: "Jak se zbavit své přítelkyně" :-D

VE je fuc: Kamera mě nezaujala. Atmosféra (světlo, coloring, kamera) neodpovídá žánru, který jste plánovali (horor?). Herecké výkony jsou slabé, režie také. Zvuk jakž takž ok...přišlo mě to spíš jako parodie. Doporučuju koupit světla a začít svítit. 

Jablonec nad Nisou
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3959.0.html

Snímek Martina Wenzela, který navazuje na tradici svého otce a točí filmy o svém městě a okolí. Film divákovi během 22 minut postupně představí Jablonec a jeho okolí během všech čtyř ročních období.

Goodness Of The Devil
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3961.0.html

Dobro Ďábla je příběhem o konfliktu dobra a zla uvnitř každého z nás, který se odehrává na pozadí nejstrašnějšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. Hlavním hrdinou snímku je příslušník SS a příslušník Wehrmachtu, který ač je přesvědčen o nesmyslnosti války, plní perfektně svoje povinnosti ke třetí říši. Ale jen do chvíle, kdy se setká se skupinou zubožených, přebíhajících židů a uvědomí si, že jejich životy jsou v jeho rukou.

Limak Original: Film sem viděl jednou celej a pak sem si parkrát prohlid jen kousky z něj. Začátek se mi docela líbil. Hlavně sem byl mile překvapenej tim, že jste sehnali auto, motorku, sajdu a kostýmy (všechno naprosto úžasný). I herci celkem ujdou, hlavně ten zlej nácek vypadá dobře a židovská rodinka je taky fajn. Ale hercum sem moc nevěřil. Hlavně ta čeština je fakt problém. Když už bych dělal něco takhle nákladnýho, tak bych myslel i na tohle. Myslim že všichni už sme zvyklí na to že ve filmech s touhle tématikou ( a že jich je opravdu požehnaně) ta němčina je a nebo aspon německá čeština, takže podle mě je to škoda.

hop.out: Taky mi dost vadilo, že mluvili česky... že název je nepochopitelně v angličtině (SS chápu, ale to je kravina) a brutálně dlouhý titulky - půlka stopáže byly ne moc zajímavý titulky.. to je blbý, no.. Přecejenom k filmu něco : když Židé slyšeli to první auto a motorku, jaktože potom vůbec neslyšeli tu druhou? A vlezli jim úplně hloupě do rány - jako kdyby byli hluší. No a pak ten hodnej voják.. to bylo trošku přitažený - měl velmi malou motivaci to udělat, nebyl vyreslenej tak, abych mu věřil, abych pochopil to co udělal.

Praha Kosmopolitní
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3963.0.html

video do soutěže Praha známá i neznámá Jana Syručka. Živé těleso ztvárnila Mona Nayefová.

hop.out: Kamera ucházející - máš to už dost v ruce a je to de fakto tak, jak to má být - nicméně co tomu dává koule je střih - to je hlavní záležitost toho videa.. super koncept a provedení.

Vierzbowski: Mě se to tedy moc nelíbí, ale to bude asi hlavně tím, že jsem rasista a tam je moc přičmoudlejch :D  

Owngrown 2
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4002.0.html

Amatérský filmový snímek - pokračování hororu o vraždícím samorostu od Myčoken production. Jojo, Myčoken ... to je ten svět! Herci nezkušení, nepřesvědčí.

Až do konce
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3970.0.html

Velmi slušně a zajímavě zpracovaný snímek o myšlenkách jedné duše. V tomto snímku nemá smysl hodnotit smysl. Čistě volnomyšlenkářský cíl, poentu nehledejte. Nechte se jen unášet.

Ladiz: Autoři, najděte si jiné téma než ty ženský! Chápu, že jsou zdrojem veškerého štěstí, ale zároveň i velmi silný zdroj neštěstí. 

pan_gazpacho: vypadáš jako sympatický psychopat

Tohle bude písnička o vánočním salátu ...
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4001.0.html


Když se bude popisek videa opičit po názvu, tak asi zadrmolí něco o spotu ku soutěži od Kytary.cz. Graficky ztvárněný snímek Petra Černého. Vtipné krátké video s pozizivním komentářem na fóru :)

Černý ovce
link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,3029.0.html

Videoklip Fopa - Černý Ovce

Cyberolas: Pro mě je třeba originální český hip hop (vychjázím ze zařazení na hudebních cenách) kapela WWW. Ten repující člověk používá dikci, která ani nejde napodobit, ten člověk tam má doslova svůj svět. Doporučuju klip Lexikon - jednoduchej abstraktní scénář, osobitej střih, no zkrátka-čuměl jsem. Hip hop, kterej mě opravdu zasáhl.

Ladiz: Myslím si, že po filmařské stránce je klip zvládnut bravurně. Rychlý a svižný střih je základním kamenem k dobrému klipu (tohoto ražení samozřejmě). Tuctovost tu samozřejmě je - tu ale vidíme všude. Důležitý je, že pro autory, lidi okolo téhle kapely i samotné členy je to výborný klip. Proč si jen tak pro sebe nenatočit něco takového.

A to je pro tento měsíc vše, přeji příjemnou a klidnou oslavu zimního slunovratu a v příštím cyklu se na vás těší Ladiz :)