FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
13Úno/120

Filmové novinky # 5 (prosinec – leden 2012)

A máme tu první díl Filmových novinek po novém roce! Nových filmů se objevilo opravdu hodně a tak je z čeho vybírat. Dneska představíme filmy jako jsou: DELTA, INVITATION, PROBUZENÍ, SVÁČA a další!

DELTA

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4085.0.html

Délka:  17 minut

Po dlouhé době konečně film s velkým F!!! Kdyby jste na něj šli do kina určitě by jste neodcházeli znechuceni.  Prakticky ve všech stránkách profesionální dílo. Vynikající herci a dialogy.  Zvuk perfektní.  Lokace velmi dobře volené.  Kamera na výborné úrovni jen s rozklepáním bych se občas lehce krotil. Pokud jste ještě neviděli měli by jste to napravit!

 

Kravín smrti

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4013.0.html

Délka:  7 minut

Taková malá česká blairwitch v kravíně. Šílené přechodové efekty. Celkově vtipná.  Zvuk nemá cenu hodnotit.  Muzika je příliš nahlas ale dialogům je při troše snahy rozumět.  Filmu svědčí jeho délka a lze tak pohodově dokoukat.

 

Vrať se

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4026.0.html

Délka:  6 minut

Zajímavý psycholigický a lehce hororový počin. Velice efektní záběry na chodbě.  Vynikající a dramatický zvuk. Jen scéna kde je herec připoutaný v opuštěné budově  vydává u toho zvuky jak rozmrzelé tříleté dítě působí amatérštěji. Celý film je velice dobře natočený nasvícený a ozvučený.

 

 Král duchů

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4009.0.html

Délka: 1  hodina

Tak se zdá že se s hororovými příbehy roztrhl pytel a i další film by šel do této kategorie zařadit.  Krále duchů jsem jednou kompletně shlédl a recenzoval tak sem připojím jen svůj komentář z fóra.

Tak jsem to shrnul zkratkovitě jak to jsem to sledoval.
Lepší kamera, na zvuku je taky co zlepšit ale dialogům je rozumět což je důležité a moc lidém se to nepovede. Obstojná práce s herci.Myslím že máš  budoucnost. Občas šílené prolínačky.  Smích Nechápu co ostatním vadí, podle mě z tebe něco bude.Je to trošku ukecanější než je zdrávo ale to je problém všech začínajících autorů. Hezká 120. Nikdy nedávej nepovedené záběry hned za film. Totálně ho schodíš, nemám to rád ani u komedii, na to jsou bonusová videa.

No každopádně mě to překvapilo na to jak to tady ostatní schazovali. Jen tak dál.  Mrknutí

 

Probouzení

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4056.0.html

Délka:  7 minut

Po technické stránce parádní.  Velice dobře to shrnul filmař Deem38 a tak si jeho comment s dovolením vypujčím protože s ním ve všech bodech souhlasím: Moc hezkej filmeček. Krásná(v některých místech úžasná) kamera a skvělej zvuk. Také to má hlavu a patu a dobře vypointované momenty. Bohužel ten zbytek už za moc nestojí. Některé hlášky mi tam nesedí. Hlavně když se používá "vole". Herci jsou všichni do jednoho naprosto katastrofální. Technicky je to ale super. A hlavně mě to bavilo.

 

 Invitation-krátký filmeček

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4091.0.html

Délka: 14 minut

Kamerově zvláduté ale né nijak překvapující. Je vidět velká snaha natočit dobrý film ale herci i když dobře vypadají tak neumějí hrát a dialogy jim nejsou psané na míru takže nakonec vyznějí dost uměle.  Děj začíná fádně, pak se ale změní k lepšímu avšak jen aby né příliš zajímavě skončil. Zvuk dobrý, nasvíceno to není špatně. Ale herci v této podobě a v tomto vedení film dost schazují.

 

Sváča - groteska

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4103.0.html

Délka: 2 minut

Žáci osmý třídy si vytvořili scénář ke grotesce, tak jsem jim ho ztvárnil.  Takhle zní popisek videa a nelže, jen zapomíná dodat že je to hrozná psina.  Filmeček si neklade za cíl dobít hollywood ale pobavit a to se mu na 100 % daří. Takže dvě minuty co trvá tato groteska jsou dobrou investicí.

 

Snowy Nutcase

Link 16mm.cz : http://16mm.cz/index.php/topic,4078.0.html

Délka: 2 minut

Nádherné video,  s dovolením použiji hodnocení užavetele Bender které mi přijde velmi výstižne: Tak tohle video mě fakt bavilo - super volba lokace, dobře natočeno, dobře postříháno, ta muzika se mi líbí, parkour (bo jaká je to akrobacie) se k tomu náramně hodí. V tom sněhu to působí opravdu noblesně - mohlo by to být cokoliv - klidně i nějaká dražší komerce. To video by si to ustálo. Mrknu na to rád ještě (minimálně) jednou.

 

A to je pro dnešek vše, na další díl se s vámi těší buď Maty nebo ladiz, podle toho kdo se  k tomu dokope :D