FilmClub.cz – klub přátel z továrny na sny…
7Lis/120

Blackmagic Design European RoadShow 2012

Tak mě to nedá a zkusím se podělit o zážitky ze včerejší zastávky prezentérů firmy BlackMagic v našem překrásném hlavním multivěžatém městě. Aby to nebylo tak nudné budu článek řádně prokládat fotkami nevalné kvality. :)

Prezentace začala téměř přesně v  13.30 místního času v hotelu Marriot. Hned na začátku jsme byly ujištěni že množství grafů bylo zmenšeno na absolutní minimum což se dařilo udržet po celou dobu trvání s vyjímkou demonstrací nových vlastností FinalCutu 7 který asi bez grafů nefunguje a navíc demonstrované funkce má většina konkurenčních střihových programů už dávno obsažena.

První nekvalitní fotka vyobrazující vstupní halu plnou "duchů":

Začátek prezentace:

Hlavní na co se všichni těšili a kolem se čeho  se vlatně motaly všechny prezentace byla nová kamera od blackmagicu nazvaná velice nápaditě a to Blackmagic Cinema Camera vyvíjená za jasným účelem nakopat Redkám pozadí. Obsahuje 2,5 K senzor a zvládá nahrávat v 12 bitovém RAWu na SSD 2,5' sata disky. Cenově je kamera více než příznivá, cena by měla začínat na třech tisících dolarech.  V čechách se již prodává za cca osmedesát tisíc včetně DPH.  Za tuto cenu dostanete samotnou kameru ke které budete potřebovat nějaký objetiv - lze použít veškeré objetivy s canon EF přírubou takže investice není nijak veliká. Pokud ovšem nebudete chtít koupit doporučované objetivy od Zeisse vyvinuté speciálně pro tuto kameru. Pak je to samozřejmně ranec. Další věc co budete potřebovat je SSD sata disk, což v dnešní době taky  není žádný problém. Základní použitelný hledáček máte přímo na kameře takže celková funkční investice je pro neživnostníka pod sto tisíc a pro živnostínky je to až směšné. :)

Než předám slovo fotkám tak jen doplním pár technických faktů k výše popsané kameře. Kamera má BNC HD-SDI 3GB/s výstup s nekonečnými možnostmi. Dva profi mic/line audio vstupy. Perfektní věcí je možnost připojit LANC ovládání a výstup na sluchátka. Napájení na cestách lze zabezpečit praktickým čímkoliv s napětím 12V-30V.  No a to je asi to nejzajímavější, zbytek snad napoví fotky.

Maty

 BlackMagic cinema camera zprava:

Blackmagic cinema camera zepředu:

Blackmagic cinema camera zezadu:

a ještě jedna:

SSD co se do toho cpou v profi modré krabičce:

Doporučované objektivy od firmy Zeiss:

Program DaVinci Resolve s pultíkem pro barvení:

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Leave a comment

Zatím žádné trackbacky